Çanakkale Özel

Hiroşima ne ki, Nagazaki ne ki,Atom bombası ne ki.. Bir metrekare toprağa 6000 merminin düştüğü yerdir ÇANAKKALE. Dünya’nın en büyük,en ihtişamlı, en gururlu Donanmasının, (Yenilmez! sanılan Armada’nın) kendinden çok emin gelip, sonra da büyük Hüsran larla gerisin geriye döndüğü yerin adı ÇANAKKALE. 18 Mart 1915 İngiliz sunday times gazetesinin yayın müdürü Bartlatte o gün köşesinde şunları yazıyordu.

“Hristiyanlık alemi,Sultan Mehmed’in 29 mayıs 1453 de,Bizans imparatorluğun’a indirmiş olduğu şiddetli darbenin öcünü almak için toptan harekete geçmiş bulunuyor.Birkaç hafta içinde Ayasofya yeniden hristiyan aleminin eline geçecek ve mozaikleriyle halıları yağma edilecektir.Bu Türklere karşı son haçlı seferidir.Çünkü bu devleti TARİH sahnesinden silmeye,yok etmeye gidiyoruz.” Her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanıp, planlamıştı.

Ama bütün bu tedbirlere rağmen bir şeyi göz ardı etmişlerdi. Bütün planları entrikaları ve ince ayar hesaplarını alt üst eden NEYDİ ? Bu programın konusu oldu. Selam ve DUA ile.. Mehmet Öz

You may also like...